آموزش مقدماتی HTML و CSS۱۴۰۱/۴/۲۰ ۱۴:۲۶:۳۵

آموزش مقدماتی html و css ویژه جدیدالورودا 

سلام دوستان ;-) به دنیای طراحی سایت خوش اومدین. برنامه نویسی وب و طراحی سایت یک دنیای پیچیده و گسترده ست که هر کسی وارد اون میشه نمیدونه از کجا شروع کنه !
اگر درباره آموزش طراحی سایت سرچ کنید چیزهای مختلفی به چشمتون میخوره که html، css ، php، جاوا اسکریپت جزء معروفترین هاشه!حالا سوالی که پیش میاد اینه که از کجا شروع کنیم؟
خب اول باید تکلیفتونو با خودتون معلوم کنید! اگر بخواین طراح سایت بشین باید انتخاب کنید که دوست دارین به صورت تخصصی تو کدوم قسمت کار کنید پشت صحنه یا روی صحنه! یا هر دو   ;-) به صورت کلی هر چیزی که کاربر می تونه ببینه، نتیجه ی اجرای کدهای html  و css و جاوا اسکریپت و …هست یعنی روی صحنه! و کدهای php هم که پشت صحنه اجرا میشن روی عوامل روی صحنه تاثیر میذارن پس پشت صحنه و روی صحنه به هم وابسته هستند !

یه مثال ساده بزنم، یه نمایش عروسکی رو در نظر بگیرین ، چیزی که تماشاگران می بینن یعنی فضای نمایش و عروسک ها مشابه نتیجه اجرای کدهای html  و css تو یه سایته که ظاهر سایت رو ایجاد میکنه و حرکت عروسک ها و بقیه عوامل پشت صحنه که به این نمایش جون میدن مثل نتیجه اجرای کدهای php یه سایت می مونه!

به هر حال اگر بخواین طراح سایت بشین باید تا حدودی از کدهای روی صحنه و پشت صحنه سر دربیارین! در این دوره کوتاه و مختصر آموزش مقدماتی HTML و CSS  رو با هم پیش میریم و بعدش دیگه انتخاب با خودتونه که برین سراغ دوره های پیشرفته HTML و CSS  و بشین متخصص روی صحنه یا اینکه بعد از کمی آشنایی با کدهای html و css، برین سراغ یادگیری php  و بشین متخصص پشت صحنه.

رفتن به بالا